F.A.Q.

Akú diaľku prekoná náš diaľkový štart? Aké bezpečné je naše zabezpečenie auta? Koľko ma bude stáť GSM autoalarm a GPS lokalizácia? Odpovede na najčastejšie otázky zákazníkov nájdete nižšie.

Produkty Pandora spĺňajú všetky podmienky na prevádzku a používanie v rámci celej Európskej Únie. Homologizačné protokoly jednotlivých systémov nájdete na tejto webstránke v časti „certifikáty“.

Všetky produkty Pandora boli navrhnuté s cieľom poskytovať neprekonateľnú úroveň zabezpečenia. Bezdrôtová komunikácia medzi jednotlivými časťami systému je chránená 128 bitovým dialógovým algoritmom. Ten spolu so zabezpečeným komunikačným tunelom GPRS protokolu tvorí dokonale neprekonateľné spojenie odolné voči elektronickým útokom.

Každý produkt značky Pandora, ktorý disponuje bezkontaktnými príveskami, má v balení aj plastovú kartičku s PIN kódom pre núdzovú deaktiváciu systému. Unikátny PIN kód je priradený výlučne k danej riadiacej jednotke. Modely so vstavaným GSM modulom tiež disponujú možnosťou núdzovej deaktivácie, pomocou hlasového hovoru a tónovej voľby. Po deaktivácii systému je možné k systému pridať nový autorizačný prívesok.

Systémy Pandora využívajú dva spôsoby komunikácie s mobilnými aplikáciami.

  1. Bluetooth aplikáciu s dosahom cca 15-20 metrov, ktorej využívanie je bezplatné.
  2. GPRS aplikáciu so serverovým riešením. Používanie tejto aplikácie je taktiež bezplatné, avšak pre fungovanie potrebuje pripojenie k mobilnému internetu.

Spotreba dát na SIM karte je spoplatnená v závislosti od zvoleného mobilného operátora.

Priemerná spotreba dát pri vozidle s nájazdom cca 4000km/mesiac je do 100 MB.

Systémy Pandora používajú najmodernejšie komunikačné modemy, preto je možné použitie akejkoľvek SIM karty od ktoréhokoľvek operátora. Na SIM karte je však potrebné mať aktivované hlasové hovory, SMS správy a GPRS dáta. Hlasové hovory a SMS správy slúžia na informovanie o vyvolanom poplachu, zatiaľ čo GPRS dáta zabezpečujú prenos informácií o jednotlivých udalostiach a histórií jázd.

Objem prenesených dát závisí od frekvencie používania systému a počtu najazdených kilometrov. Priemerná spotreba dát pri nájazde 2000-3000 km/mesiac, je 50-70 MB dát /mesačne.

Vozidlo naštartované pomocou systému Pandora je aj počas diaľkového štartu úplne chránené a akýkoľvek pokus o narušenie vozidla vyvolá poplach a zablokuje motor.

Systém Pandora umožní diaľkový štart motora len ak je zaradený neutrál v prípade manuálnej prevodovky, resp. je radiaca páka v parkovacej polohe v prípade automatickej prevodovky.

Dvojcestné diaľkové ovládače Pandora pracujú na frekvencii 868 MHz vďaka čomu je možné komfortné ovládanie systému na vzdialenosť 500-800 m v mestskej zástavbe a 1500-2000 m na otvorenom priestranstve. Ovládače pracujúce so spojením Bluetooth dokážu operovať vo vzdialenosti 15-20m.

Vďaka použitiu technológie LoRa (Long Range) sa diaľkové ovládače v systémoch Pandora LIGHT PRO a ELITE môžu popýšiť až dvojnásobným dosahom. Oproti systémom LIGHT a PROFESSIONAL tak môže komunikačný dosah činiť až 5000 m na otvorenom priestranstve.

Bezpečnostné systémy Pandora disponujú technológiou najnovšej generácie, vďaka čomu je možné ich využívať aj v najmodernejších prémiových vozidlách.

Nie nestratíte…   Výrobný závod Pandora disponuje najprísnejším medzinárodným certifikátom kvality komponentov a výrobného procesu pre automobilový priemysel IATF 16949, čo v praxi znamená že systémy Pandora spĺňajú nároky na  kvalitu komponentov použitých vo výrobe nových vozidiel.

Autoalarmy Pandora tiež spĺňajú prísne podmienky homologizácie samotného produktu „E-mark“ stanovené Európskou úniou a pravidelne kontrolované štátnymi obchodnými skúšobňami. Tieto certifikáty sú garanciou toho, že autoalarmy Pandora nemôžu ani v prípade vlastnej poruchy spôsobiť poškodenie vozidla.

Súčasťou kvalitného zabezpečenia je tiež odborne vykonaná montáž ktorá zaručí správnu spoluprácu zariadení Pandora s vozidlom. Z tohto dôvodu je montáž zabezpečovacích systémov Pandora možná výlučne v odborne vyškolených montážnych centrách, s technickou podporou priamo od oficiálneho distribútora pre EU.

Vďaka týmto skutočnostiam neexistuje praktický dôvod na stratu, či obmedzenie záruky vozidla.

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Napíšte nám!

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping