Ako ochrániť Vaše auto počas dovolenky?

Plánujete v najbližšej dobe cestovať autom na zaslúženú dovolenku? Určite si predstavíte svoju obľúbenú destináciu, vytúžený oddych s drinkom v ruke, či zažívanie nových dobrodružstiev. Každý si chce počas dovolenky oddýchnuť od pracovných povinností a každodenného stresu.

Takýto ideál sa vie však behom chvíľky zmeniť na veľkú nepríjemnosť v podobe ukradnutého vozidla. Pravdepodobne sa Vám na tvári ihneď zjavili vrásky a naskytlo sa niekoľko otázok. Čo potom? Dá sa tomu predísť? Aké sú možnosti?

Čo by ste mali robiť po odcudzení Vášho vozidla?

Kradnutie vozidiel je veľmi častou činnosťou organizovaného zločinu. Výnimkou nie je ani zahraničie a medzi rizikové krajiny patria viaceré obľúbené destinácie. Ak Vám počas dovolenky odcudzia vozidlo na odpočívadle, parkovisku alebo priamo spred hotela čakajú Vás mnohé nepríjemnosti.

Vzniknutú situáciu ihneď nahláste na miestnej polícií. Prvým kameňom úrazu môže byť jazyková bariéra. V takomto prípade Vám môže byť nápomocná asistenčná služba poisťovne, ktorá dokáže pomôcť s prekladom. S políciou spíšete protokol o nahlásení krádeže vozidla, ktorý bude potrebovať aj Vaša poisťovňa, aby mohla začať riešiť poistnú udalosť. Krádež poisťovni nahlásite a oznámite jej všetky informácie o zmiznutom vozidle a okolnostiach.

Preplatí Vám poisťovňa krádež auta?

Poisťovňa Vám krádež vozidla preplatí do 15 dní od ukončenia šetrenia poistnej udalosti. Samozrejme, len v prípade, že máte auto havarijne poistené. Tam to však nekončí. Ďalšími povinnosťami sú potvrdenie od miestnej polície o nahlásení krádeže, policajné potvrdenie o ukončení vyšetrovania udalosti a poisťovni musíte odovzdať doklady od auta a všetky kľúče od vozidla.

Ako viete podobným nepríjemnostiam predísť?

Pred dovolenkou je určite vhodné pripraviť si všetko vopred. Okrem ubytovania, poistenia a batožiny je potrebné dbať aj na prevenciu rizika odcudzenia vozidla. Netreba sa však spoliehať na fabrické zabezpečenie Vášho auta. Výrobcovia mu nevenujú príliš veľkú pozornosť a zlodeji ho dokážu za pár minút obísť.

Ak túžite po dovolenke bez zbytočných nepríjemností, existuje možnosť zabezpečenia Vášho vozidla systémom Pandora Alarm. Tento bezpečnostný systém poskytuje najvyššiu úroveň zabezpečenia a ponúka riešenia pre Vaše auto, či dokonca karavan. S Pandorou tak získate top zabezpečenie a zároveň neprichádzate o komfortné smart funkcie, napríklad bezkľúčový prístup či štart.

Dostupná je aj jednoduchá bluetooth aplikácia, s ktorou máte dokonalý prehľad o stave a polohe vozidla 24/7. Aj vďaka rôznym senzorom vždy viete, čo sa s Vašim autom deje a dá sa tak predísť napríklad odcudzeniu kolies. V teplých destináciách určite oceníte možnosť diaľkového zapnutia klimatizácie. O Vaše vozidlo so systémom Pandora už nemusíte mať počas dovolenky žiadne obavy.

V prípade, že sa chcete dozvedieť o systéme Pandora a jeho funkciách viac, všetky potrebné informácie nájdete na https://pandora-alarm.sk/

 

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping