Ako ochrániť vaše vozidlo pred krádežou? Prezradíme vám niekoľko užitočných tipov.

Vlastniť vozidlo je síce pohodlné, no prináša so sebou aj isté riziká, pokiaľ ide o krádeže. Možno sa aj vám už stalo, že ste zabudli kde parkujete. Chvíľka nervozity a pobehovania po parkovisku, no nakoniec ste svoje auto úspešne našli. Ľahko však môže nastať aj situácia, kedy vozidlo nenájdete, pretože vám ho ukradli.  Odcudzenie vozidiel je problém, ktorý každoročne postihuje tisíce ľudí. Zlodeji neustále číhajú na vhodnú príležitosť a vaše vozidlo by mohlo byť ich ďalšou obeťou. My vám prezradíme niekoľko užitočných a účinných spôsobov, ako svoje auto ochrániť pred krádežou.

1. Výber parkovacieho miesta

Môže sa to zdať ako banalita, ale bezpečnosť vášho vozidla dokážete skutočne významne ovplyvniť už len spôsobom parkovania. Ak chcete svoje auto ochrániť, vyhnite sa oblastiam, ktoré sú známe vysokou kriminalitou. Zlodeji najradšej pracujú v tme a vyberajú si izolované miesta, kde majú väčšiu šancu na úspech. Preto buďte obzvlášť opatrní pri parkovaní auta v noci. Ak je to možné, zaparkujte ho na dobre osvetlenom mieste, ideálne v blízkosti kamier a na stráženom parkovisku.

Ak sa rozhodnete parkovať na verejnom priestranstve vaše auto sa stáva zraniteľnejším, preto ho nenechávajte na okraji parkoviska, ale snažte sa zaparkovať čo najbližšie ku vchodu budovy. Taktiež sa pokúste dostať vozidlo pod dohľad kamerového systému.

Oveľa pokojnejší môžete byť v prípade, že vlastníte garáž, ale len v prípade, že je dobre zabezpečená. Zaobstarajte si kvalitné dvere s bezpečnostnými zámkami a alarmom. Zvážiť môžete aj inštaláciu pohybových senzorov, ktoré aktivujú osvetlenie pri pohybe okolo vozidla, prípadne zainvestujte do kamier s pohybovými senzormi, ktoré automaticky spustia záznam pri detekcii pohybu.

2. Zamykanie, kontrola vozidla a bezpečnosť kľúčov

Vozidlo nenechávajte nikdy naštartované ani odomknuté, aj keď ste preč len na niekoľko minút. Vždy sa fyzicky uistite, že ste vozidlo zamkli a skontrolujte či ste zatvorili všetky okná. Keď vozidlo nepoužívate, majte kľúče vždy na bezpečnom mieste. Nenechávajte ich v zapaľovaní. Doma kľúče nenechávajte na viditeľných miestach v blízkosti vonkajších dverí a okien. Zlodejom totiž postačuje pomocou sofistikovaných zariadení načítať údaje z kľúča a vozidlo jednoducho odomknúť.

Pokiaľ je vaše vozidlo vybavené systémom bezkľúčového vstupu alebo štartovania, mali by ste zvážiť kúpu tieniaceho puzdra. Ide o pomerne lacný spôsob, ako zabrániť šíreniu signálu vášho kľúča na diaľku.

3. Nenechávajte žiadne cennosti na očiach

Dlhoprstých často zlákajú cennosti, ktoré vidia vo vnútri vozidla. Preto keď nechávate vozidlo bez dozoru, uistite sa, že všetky cennosti sú buď mimo vozidla alebo sú dostatočne ukryté, napríklad v batožinovom priestore, alebo v odkladacej skrinke. Ide najmä o elektroniku, peňaženky, batožinu, kabelky, a akékoľvek osobné dokumenty.

4. Inštalácia sledovacieho zariadenia

Inštalácia sledovacieho zariadenia môže pomôcť lokalizovať vaše vozidlo v prípade krádeže. Na trhu je k dispozícii množstvo sledovacích zariadení vrátane štandardných sledovačov GPS a pokročilejších VHF sledovačov. Tieto zariadenia môžu byť umiestnené v aute a disponovať prepojením s mobilnou aplikáciou, v ktorej môžete sledovať polohu vozidla v reálnom čase.

5. Ďalšie formy zabezpečenia

Inštalácia imobilizéra (špeciálne zariadenie) dokáže rozpojiť vybrané elektrické okruhy, a tým zablokuje chod motora. Ochranné fólie na sklách sťažujú rozbitie okna, a tak aj vniknutie do vozidla. Pomáhajú najmä vtedy, ak by sa zlodeji chceli dostať k predmetom vo vozidle. Vinprint – vyleptanie VIN čísla na všetky sklá sa výraznou mierou znižuje riziko odcudzenia vozidla, pretože jeho legalizácia by bola pre zlodeja mimoriadne pracná. Ideálna je kombinácia manuálnej a poistnej ochrany. Myslite preto aj na uzatvorenie poistenia s rizikom krádeže.

6. Dodatočné zabezpečenie vozidla

Medzi najefektívnejšie dodatočné riešenia zabezpečenia určite patria autoalarmy. Tieto systémy sú schopné detegovať pohyb, náraz alebo pokus o vlámanie a poskytujú tak  dôležitú pridanú vrstvu ochrany pre vaše vozidlo. Môžeme hovoriť o investícii do bezpečnosti, ktorá môže z dlhodobého hľadiska ušetriť nielen peniaze, ale aj nepríjemnosti spojené s krádežou vášho vozidla.

Jednou z možností je systém Pandora Alarm, ktorý ponúka technológie s pokročilým šifrovaním a viacprvkovou ochranou. Obrovskou výhodou je, že neprichádzate o užívateľský komfort. Riešenie disponuje prepojením s jednoduchou bluetooth aplikáciou, s ktorou máte dokonalý prehľad o stave a polohe vozidla 24/7. Vďaka senzorom vždy viete, čo sa s Vašim vozidlom deje a dokážete tak predísť akýmkoľvek krádežiam. Navyše nechýba ani možnosť komfortného diaľkového štartu s ovládaním nezávislého vykurovania.

V prípade, že Vás zabezpečenie Pandora Alarm zaujalo, vyplňte nezáväzný formulár a naši kolegovia Vás budú čoskoro kontaktovať.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping