Ako sa zlodejom na Slovensku darilo v prvom polroku 2022?

Zmiznuté vozidlo z parkoviska je nočná mora nejedného motoristu. Zlodeji neustále držia krok s výrobcami a vždy vymýšľajú sofistikované spôsoby ako prekonať zabezpečenie nových áut. Vzdelávajú sa, zaobstarávajú si potrebnú techniku a sú veľmi dobre organizovaní. Zaujíma Vás, ako sa dlhoprstým darilo na Slovensku v prvom polroku? Dozviete sa to v tomto článku. Okrem toho Vám predstavíme aj zopár tipov, ako si nenechať ukradnúť auto.

Aká je miera kriminality na Slovensku za prvý polrok 2022?

Od 1. 1. do 30. 6. 2022 sa zlodejom podarilo odcudziť 416 motorových vozidiel a bolo zaznamenaných 655 krádeží vecí a súčiastok z áut. Vyplýva to zo štatistiky kriminality, ktorú uverejňuje Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Znamená to, že za toto obdobie sa vykradlo alebo ukradlo takmer 6 áut denne.

Spôsobená škoda za ukradnuté motorové vozidlá alebo veci, či súčiastky z nich, sa vyšplhala na takmer 4,5 milióna €.

V ktorých krajoch sa kradlo najviac?

Napriek tomu, že kradnutie áut má v posledných rokoch klesajúcu tendenciu, vo vybraných krajoch je tomu naopak. Spomedzi všetkých krajov sa najviac zlodejom darí v Žilinskom, Bratislavskom a Košickom kraji. V porovnaní s prvým polrokom 2021 sa vo viacerých krajoch zvýšil počet ukradnutých vozidiel. V Košickom kraji to bolo o 52 % viac a v Žilinskom kraji sa zvýšil počet ukradnutých vecí a súčiastok z áut až o takmer 90 %.

Ako ochrániť Vaše vozidlo pred krádežou?

Zlodeji si väčšinou vyberajú autá, pri ktorých potrebujú prekonať čo najmenej zábran. Snažia sa byť čo najrýchlejší a čo najnenápadnejší. Väčšinou teda platí všeobecná zásada – čím viac prekážok, tým je menšie riziko krádeže.

Pár tipov, ako si nenechať ukradnúť auto:

  • Vždy dôkladne skontrolujte, či ste zatvorili všetky okná a vozidlo uzamkli,
  • nenechávajte si osobné veci a predmety či iné cennosti, na sedadlách,
  • neparkujte v tmavých neosvetlených uličkách,
  • zvážte zaobstaranie kvalitného zabezpečovacieho systému.

Prax ukazuje, že originálne továrenské zabezpečenie vozidiel stále nie je dostatočné a výrobcovia mu nevenujú dostatočnú pozornosť. Ak máte o svoje auto obavy a chcete zvýšiť úroveň jeho zabezpečenia, je tu pre Vás moderný systém Pandora. Dokáže Vášmu vozidlu doplniť množstvo užitočných bezpečnostných technológií, ktoré sú spolu s ďalšími funkciami zárukou neprekonateľného zabezpečenia za akýchkoľvek podmienok.

Čo všetko ponúka Pandora?

Systém Pandora predstavuje najmodernejší autoalarm, ktorý disponuje technológiami s pokročilým šifrovaním a unikátnym systémom montáže. Nemusíte sa však báť, že prídete o komfortné funkcie. Bezkľúčový prístup prebieha v špeciálnom režime s viacerými prvkami ochrany proti čítaniu, klonovaniu či rušeniu signálu kľúča. Vďaka prepracovanej mobilnej aplikácii je dostupný prehľad o stave a polohe vozidla 24/7. Nechýba ani možnosť komfortného diaľkového štartu s ovládaním nezávislého vykurovania.

V prípade, že vás systém Pandora zaujal, vyplňte nezáväzný formulár a my Vás budeme následne kontaktovať.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping