Až 60 % vodičov sa oprávnene bojí o svoje vozidlo, továrenský alarm ich však neochráni

Prieskumy naznačujú v spojení s pandémiou nárast obáv o zabezpečenie vozidiel proti krádeži. Výrobcovia však tento fakt dlhodobo ignorujú a nové vozidlá prichádzajú do ulíc rovnako nechránené ako ich predošlé generácie.

Zneužitie bezkľúčového vstupu, rušenie signálu diaľkového ovládača či načítanie jeho kódov. Tieto a ďalšie spôsoby prekonania zabezpečenia vozidiel sú autičkarskym chlebíkom už viac než desaťročie. Odpoveď výrobcov v podobe odolnejšieho zabezpečenia by sme však čakali márne. Továrenský autoalarm či imobilizér je pre šikovného páchateľa rovnako ako v minulých rokoch stále chutnou jednohubkou.

Dobre pripravený profesionál hľadá auto ako je to vaše, bez doplnkového zabezpečenia, ktoré otvorí či naštartuje v priebehu pár sekúnd. Ak vás ale trápi otázka prečo je to tak, a prečo výrobca neinvestuje viac do zabezpečenia, odpoveď na ňu vás možno zaskočí. Je totiž až príliš jednoduchá, zákazníkov bezpečnosť proti krádeži jednoducho nezaujíma. Zamyslite sa nad tým, ako ste vyberali svoje posledné vozidlo. Spýtali ste sa predajcu na zabezpečenie proti krádeži? Zohľadnili ste pri výbere vozidla okrem jeho výkonu či vnútorného priestoru aj ako funguje jeho imobilizér? Ak áno, gratulujeme ste jeden z mála. Efektivita zabezpečenia je v rebríčku, podľa ktorého si vozidlo vyberáme azda nižšie ako materiál poťahov, a preto výrobca nemá dôvod investovať do zabezpečenia viac ako nutné minimum.

Továrenské zabezpečenie je navyše rovnako ako ostatné prvky výbavy, inštalované vo všetkých vozidlách rovnako. Avšak to, čo je dobré z hľadiska kvality, nie je už také dobré z hľadiska bezpečnosti. Práve uniformnosť riešení je najväčšou slabinou továrenských systémov. Páchateľovi tak netreba „študovať“ každý model či značku zvlášť. Pre úspešný lov, stačí naštudovať jeden systém a jeho slabiny zdieľané viacerými značkami.

Veľkým pomocníkom zlodejov je aj samotný výrobca, aj keď samozrejme neúmyselne. V snahe o čo najvyšší užívateľský komfort pri odomykaní či štartovaní vozidla sa totiž bezpečnosť podvolila pohodlnosti, a automobilky sa rýchlo prispôsobili. Tak vznikli obľúbené bezkľúčové „keyless“ systémy, ktoré sú užívateľsky veľmi príjemné. Bohužiaľ toto isté by potvrdil aj akýkoľvek zlodej, ktorý môže s jednoduchým zariadením zneužiť systém v priebehu pár sekúnd. Keďže bezkľúčovo otvoríme už aj tie najlacnejšie vozidlá krádež načítaním „keyless“ signálu je na prvej priečke obľúbenosti. Páchateľovi pri nej stačí zachytiť signál z kľúča umiestneného za dvermi vášho domu, zosilniť ho a simulovať tak jeho prítomnosť v blízkosti vozidla. Možnou prevenciou je vypnutie systému, použitie špeciálnej schránky blokujúcej signál z kľúča alebo použitie mechanického zabezpečenia. Všetky tieto riešenia majú však spoločnú jednu vec, a tou je absolútna strata pohodlia, ktoré ponúka bezkľúčový systém. Skôr či neskôr tak svoj zámok radiacej páky, špeciálne púzdro či iné účinné no nepohodlné riešenie prestanete používať, a vtedy prichádza na scénu páchateľ…

Východisko z tejto zložitej situácie ponúka moderné zabezpečenie auta Pandora alarm overené tisíckami spokojných zákazníkov na celom svete. Nekompromisná bezpečnosť systémov Pandora sa spája so smart riešeniami neznižujúcimi komfort užívateľa. Bezkľúčový prístup či štart s Pandorou prebieha v špeciálnom režime s viacprvkovou ochranou proti čítaniu, klonovaniu či rušeniu signálu kľúča, avšak bez akejkoľvek straty komfortu. Autoalarm Pandora automaticky rozpoznáva bezdrôtový autorizačný prívesok komunikujúci v šifrovanom rozhraní Bluetooth, ktoré nie je možné zosilniť či duplikovať. Jeho minimalistické rozmery umožňujú umiestnenie mimo kľúčov, napríklad do peňaženky, vďaka čomu Pandora vaše vozidlo ochráni aj v prípade straty či odcudzenia originálnych kľúčov. Čerešničkou na torte je diaľkové ovládanie vybraných funkcií vozidla, ako diaľkový štart, aktivácia nezávislého vykurovania či továrenskej klimatizácie. To všetko navyše s pohodlným a praktickým ovládaním prostredníctvom dvojcestného ovládača, mobilnej aplikácie či webového rozhrania.

Viac informácií o tom, prečo je Pandora najlepšou voľbou aj pre vaše vozidlo nájdete na www.pandora-alarm.sk

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping