Ochráňte kolesá vášho auta s Pandorou

Našli ste už niekedy svoje auto stáť na klátoch? Ak áno, určite uznáte, že je to nielen drahá ale aj veľmi nepríjemná situácia. Okrem straty hodnotných diskov a sezónneho obutia v hodnote stoviek až tisícov eur, musí majiteľ vozidla v takejto situácii riešiť ešte aj odvoz za svojimi povinnosťami, alebo čo je oveľa horšie poškodenie na samotnom vozidle. Páchatelia tejto trestnej činnosti totiž s autami svojich „klientov“ vonkoncom nenarábajú v rukavičkách.

Auto postavené na brzdových kotúčoch, preliačené prahy či iné rozsiahle poškodenia. Aj takto môže vyzerať veľmi nepríjemná ranná návšteva parkoviska. Kolesá sú totiž aj v dnešnej dobe veľmi ľahkou a cennou korisťou pre zlodejov, ktorí na rozdiel od svojich kolegov zameriavajúcich sa na celé autá, nemusia dokopy nič vedieť. Na úspešnú lúpežnú výpravu im stačí zdvihák, pár kľúčov a vhodná príležitosť. Krádeži kolies či akéhokoľvek iného cenného komponentu z vášho auta však môžete účinne zabrániť so zabezpečením Pandora, ktoré chráni nielen auto samotné, ale aj všetky jeho časti nech už sú umiestnené kdekoľvek.

Nebezpečná nedokončená krádež

Viacero prípadov, ktoré sa u nás udiali v priebehu minulého roka ukazuje, že krádež kolies nemusí byť ani úspešná a aj tak vás môže stáť nemalé prostriedky, či dokonca vaše zdravie. Stačí totiž, aby bol zlodej počas nočnej výpravy za vašimi krásnymi lesklými kolesami vyrušený a nedokončená krádež sa premení na nehodu čakajúcu za rohom. Priznajme si na rovinu, kto z nás kontroluje dotiahnutie matíc kolies ráno pred každou jazdou? Odpoveď znie nikto, čo v situácii, kedy vaše koleso drží na poslednej matici nie je vôbec dobré. Nasledovná scéna ako z akčného filmu, kedy vás vaše koleso opustí v tej najnebezpečnejšej zákrute zamrazí aj ostrieľaných majstrov volantu.

Uvoľnené kolesá po neúspešnej krádeži.

Nielen tuningové klenoty

Časy kedy sa krádeže kolies týkali najmä cenných diskov od známych značiek z druhovýroby sú už dávno preč. V súčasnosti je najväčší záujem o originálne disky nielen prémiových vozidiel. Tieto kolesá sú nenápadné, je jednoduchšie ich predať a zároveň je o ne veľký záujem. Väčšina výrobcov takéto kolesá z výroby ničím nechráni pred krádežou, a preto predstavujú skutočne ľahkú korisť.

 

Zárukou nie je ani garáž

Ak si hovoríte, že vás sa tento problém netýka, nakoľko parkujete svoje autíčko v suchej a bezpečnej garáži či parkovacom dome, budete asi prekvapený pri zistení, že ani tento druh ochrany nie je dokonalý. Áno, dobre uzamknutá garáž s bezpečnostnými zámkami je určite lepšia ako nič, avšak v prípade, že zlodej zabezpečenie garáže prelomí, dáva mu uzavretrý priestor naopak nečakanú výhodu. V uzatvorenom priestore totiž nebudí žiadne podozrenie, nikto ho nevidí ako narába s kľúčom uprostred tmavej ulice a na všetko tak môže mať viac času.

 

Bezpečnostné skrutky pomôžu

Známym a široko používaným spôsobom ochrany kolies sú bezpečnostné skrutky s unikátnym tvarovaním, ktoré umožňuje ich uvoľnenie len s originálnym kľúčom. Toto zabezpečenie kolesa predstavuje prekážku najmä pre neskúsených a nepripravených páchateľov. Vzhľadom na to, že vzor skrutky je viditeľný, je zaobstaranie príslušného kľúča relatívne jednoduché, a preto,  pokiaľ páchateľ vaše kolesá chce, nezastavia ho ani všetky skrutky sveta.

 

Ochrana o ktorej nemusíte ani vedieť

Presne takú ochranu s maximálnou účinnosťou vám ponúkajú systémy Pandora vybavené náklonovými, otrasovými či pohybovými snímačmi strážiacimi vaše vozidlo 24 hodín denne sedem dní v týždni. O každom pokuse o zdvihnutie, manipuláciu či hrubé zaobchádzanie s vašim vozidlom či akoukoľvek jeho časťou ste okamžite informovaný a môžete podniknúť všetky potrebné kroky pre jeho zabezpečenie. V porovnaní s akoukoľvek inou metódou zabezpečenia vás Pandora upozorní na podozrivú činnosť hneď v jej začiatku, vďaka čomu môžete zabrániť akémukoľvek poškodeniu skôr ako bude neskoro. Okrem tichého alarmu na vašom mobilnom telefóne, sa samozrejme spustí aj hlasný alarm, ktorý na vozidlo a zlodejov v akcii, zaručene upúta pozornosť okolia, čo je spoľahlivý spôsob ako prekaziť akúkoľvek krádež.

 

Ak sa pýtate, ktorý z modelov zabezpečenia Pandora disponuje 3D akceleračným snímačom, schopným zaznamenať otrasy, manipuláciu či zmenu náklonu, odpoveď je veľmi jednoduchá. 3D snímačom sú totiž vybavené všetky automobilové systémy Pandora. Či si už teda zvolíte najdostupnejší model MINI alebo funkciami nabitý model Elite vaše kolesá, katalyzátor či akékoľvek iné cenné súčiastky budú v bezpečí.

 

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping