Pandora vs Mechanické zabezpečenie, ktorý systém je lepší?

Mechanické zabezpečenie automobilu je rovnako staré ako auto samotné. Už legendárny Ford T disponoval skrinkou zapaľovania chránenou na svoje časy moderným kľúčom. Avšak každý zámok sa dá prekonať, a tak s prvými autami prišli aj prvé pokusy o ich dodatočné mechanické zabezpečenie. Od roku 1919 kedy bol udelený patent prvému mechanickému „imobilizéru“ ubehlo presne jedno storočie a aj keď sa svet zmenil na nepoznanie, popularita čisto mechanických systémov zostala nezmenená.  Práve preto sme sa rozhodli porovnať schopnosti autoalarmu Pandora s najpopulárnejším mechanickým zabezpečením na našom trhu, na ktoré sa spoliehajú tisícky vodičov.

Moderné mechanické zabezpečenie

Princíp funkcie mechanického zabezpečenia je veľmi jednoduchý. Jednotka je vlastne rovnaký zámok volantu akým disponuje auto z výroby, avšak v oveľa väčšom a odolnejšom prevedení. Unikátny je najmä kľúč pripomínajúci píšťalku s mnohými dierkami, ktorého zámok údajne odolá akémukoľvek pokusu o prekonanie hrubou silou. Po uzamknutí zámku sú kolesá fixované v danej polohe rovnako ako pri pôvodnom zámku volantu, takže s vozidlom je možné jazdiť len v kruhu. Systém svoju účinnosť smeruje výhradne na uzamknutie riadenia, čo je zároveň jeho hlavným nedostatkom. Auto s mechanickým zabezpečením tohto druhu nie je chránené pred násilným vniknutím do interiéru, vykradnutím motorového, či batožinového priestoru, krádeži kolies a v neposlednom rade pred odtiahnutím. Spomenúť musíme taktiež zníženie komfortu spôsobené ďalším zámkom, ktorý je citeľný najmä u moderných „bezkľúčových“ áut. Cena mechanického zabezpečenia vrátane montáže sa pohybuje od 300 do 350 € s DPH a jeho inštalácia trvá cca 1 – 1,5 hodiny.

Štandardné umiestnenie zámku mechanického zabezpečenia
Dvojcestný ovládač a mobilná aplikácia Pandora

 

 

 

 

 

 

Pandora

Porovnávať čisto mechanický systém s moderným elektronickým zabezpečením, aké predstavuje Pandora sa môže na prvý pohľad zdať ako úplný nezmysel. Na druhú stranu je však cieľ oboch produktov rovnaký – zabezpečiť aby vaše vozidlo ostalo vaše, bez ohľadu na to, kde parkujete. Zabezpečovacie systémy Pandora sú konštruované práve s týmto cieľom, vďaka čomu sa môžu pri viac než 3000 nainštalovaných jednotkách ročne stále chváliť nulovým počtom úspešných pokusov o krádež. Na rozdiel od vyššie spomínaného konkurenta systémy Pandora pracujú zo základnou myšlienkou absolútneho komfortu a princípu tzv. bezobslužnosti, pri zachovaní neprekonateľného zabezpečenia. Súčasne je cieľom Pandory ochrániť vozidlo ako celok a zabrániť nielen jeho odcudzeniu, ale taktiež poškodeniu, či krádeži kolies. Toto všetko je možné vďaka vzájomnému prepojeniu viacerých systémov, snímačov a technológií, ktoré spolu vytvárajú neprekonateľnú ochrannú bariéru okolo celého vozidla. Pandora umožňuje navyše bezobslužnú identifikáciu pomocou komplexne šifrovanej komunikácie, vďaka čomu už nikdy nebudete musieť hľadať kľúče či ovládač vo svojich vreckách. Cena najdostupnejšieho systému Pandora Immo vrátane montáže je 198 € s DPH.

Detailné porovnanie jednotlivých systémov nájdete v tabuľke:

Produkt Mechanické Pandora
zabezpečenie Pandora Immo Pandora Mini
Ochrana pred krádežou vozidla

Ochrana pred výmenou RJ

Ochrana pred výmenou spinacej skrinky pred krádežou vozidla
Ochrana pred použitím duplikátu kľúča
Ochrana pred použitím čítačky DO
Ochrana pred použitím rušičiek GPS/GSM/GPRS signálu
Bez ďalších poplatkov
Certifikát TUV SUD
Bezobslužný systém
Bluetooth mobilná aplikácia
Ochrana interiéru vozidla
Senzor pohybu
Senzor náklonu
Otrasový senzor
Ovládanie originálnym diaľkovým ovládaním
Zobrazenie stavu autobatérie
Zobrazenie množstva paliva
Zobrazenie teploty motora
Zobrazenie teploty interiéru
CENA 300 – 350 € 198 € vrátane montáže 324 € vrátane montáže

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping