Pandora vs. VAM, ktorý systém je najlepší?

Rovnako ako desiatky našich zákazníkov sme si aj my položili otázku: ktorý z bezpečnostných systémov predávaných na našom trhu ponúka rovnakú úroveň ochrany ako produkty Pandora? Táto jednoduchá otázka však vonkoncom nemá jednoduchú odpoveď. Nájsť totiž rovnocenného partnera pre Pandoru vôbec nie je ľahké, avšak po dlhom hľadaní a desiatkach porovnaní sme ho predsa našli. Volá sa VAM, pochádza zo Slovenska a rovnako ako Pandora deklaruje nula úspešných krádeží.

VAM R1

Zabezpečenie VAM R1 spája mechanické a elektronické zabezpečenie do celku, ktorý robí vrásky páchateľom už viac ako 20 rokov. Unikátny systém ponúka ochranu pred najznámejšími spôsobmi odcudzenia vozidla vrátane použitia čítačiek či rušičiek. Ak by sme mali charakterizovať systém jedným slovom bolo by to určite slovo „jednoduchý“. Jediným ovládacím prvkom systému je kazeta, ktorú je potrebné zasunúť do otvoru umiestneného v palubovke pri každom štartovaní. Kazeta predstavuje mechanický prvok, ktorý po zasunutí prepojí celý elektronický systém a umožní štart vozidla. Každá inštalácia je pre zabezpečenie maximálnej ochrany jedinečná, a preto vám zaberie 3 – 4 hodiny. Cena zabezpečenia VAM R1 podľa zverejnených informácií začína zhruba na čiastke 400 €.

Kazeta systému VAM R1
Kazeta systému VAM R1 (zdroj: https://www.autoalarm-vamos.sk/)
bezkontaktní identifikační privesek
Bezkontaktný identifikačný prívesok Pandora

 

 

 

 

 

Pandora

Za značkou Pandora sa ukrýva 15 rokov neustáleho vývoja a tisícky zabezpečených vozidiel v celej Európe. Ročne si Pandoru vyberie viac než 3000 zákazníkov, pričom dodnes nebol zaznamenaný jediný úspešný pokus o krádež. Na rozdiel od vyššie spomínaného konkurenta systémy Pandora pracujú zo základnou myšlienkou absolútneho komfortu a princípu tzv. bezobslužnosti, pri zachovaní neprekonateľného zabezpečenia. Každý autoalarm je totiž funkčný iba v prípade že ho majiteľ aktívne využíva, a preto je komfort veľmi dôležitý. V súčasných vozidlách je bezkľúčový štart samozrejmosťou aj v základných stupňoch výbavy a jeho pohodlie si každý deň užívajú tisícky motoristov. Zraniteľnosť týchto systémov je už legendárna, avšak to neznamená, že sa musíme vrátiť 10 rokov späť v čase a opäť hľadať vo vreckách „kľúč“, bez ktorého neodídeme. Vďaka spojeniu najmodernejších technológií chráni Pandora vaše auto pred akýmkoľvek pokusom o odcudzenie a zároveň umožňuje bezobslužnú identifikáciu pomocou komplexne šifrovanej komunikácie. Cena najdostupnejšieho systému Pandora Immo vrátane montáže je 264 € s DPH.

Detailné porovnanie jednotlivých systémov nájdete v tabuľke:

Produkt VAM Pandora
VAM R1 VAM Akustik Pandora Immo Pandora PRIMO
Ochrana pred krádežou vozidla
 

Ochrana pred výmenou RJ

Ochrana pred výmenou spinacej skrinky pred krádežou vozidla
Ochrana pred použitím duplikátu kľúča
Ochrana pred použitím čítačky DO
Ochrana pred použitím rušičiek GPS/GSM/GPRS signálu
Bez ďalších poplatkov
Certifikát TUV SUD
Bezobslužný systém
Bluetooth mobilná aplikácia
Ochrana interiéru vozidla
Senzor pohybu
Senzor náklonu
Otrasový senzor
Ovládanie originálnym diaľkovým ovládaním
Zobrazenie stavu autobatérie
Zobrazenie množstva paliva
Zobrazenie teploty motora
Zobrazenie teploty interiéru
CENA od 400 € Dostupné len ako rozšírenie produktu R1 od 299 € vrátane montáže od 420 € vrátane montáže

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping