Ktoré autá sa na Slovensku kradnú najviac?

Rozbité okno, zmiznuté osobné veci, či dokonca prázdne parkovacie miesto je naozaj strašidelná predstava pre všetkých majiteľov áut. Napriek tomu, že krádeže vozidiel majú za posledné roky klesajúcu tendenciu, podobné nepríjemnosti prekvapia takmer šiestich  motoristov denne. Možno Vás zaujíma, ktoré značky vozidiel dominujú na popredných priečkach neslávneho rebríčku najkradnutejších áut. Nachádza sa medzi nimi aj to Vaše? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Štatistika dokazuje tvrdenie, že áut sa kradne v súčasnosti oveľa menej. Neplatí to však pri vozidlách značky ŠKODA, ktoré „držia“ prvú priečku a sú jedinou značkou, u ktorej bol v prvom polroku 2022 zaznamenaný výraznejší nárast odcudzení. Predstavujú tak 43 % z celkového počtu ukradnutých áut. Vysoká početnosť krádeží škodoviek je však pochopiteľná, nakoľko sú na Slovensku preferovanou voľbou motoristov a figurujú na prvom mieste v predajnosti.

Oveľa menší zálusk majú zlodeji na ostatné značky vozidiel, ktorých krádeže sa pohybovali v desiatkach kusov. Zameriavali sa najmä na značky Volkswagen, Fiat, Renault, Opel, Hyundai a Citroën. Na pozore by sa mali mať aj majitelia luxusnejších vozidiel, pretože dlhoprstých naďalej zaujímajú aj tieto a v rebríčku sa objavili značky ako Mercedes, Audi a BMW.

Počet ukradnutých vozidiel na Slovensku

Značka Prvý polrok 2022 Prvý polrok 2021
ŠKODA 149 110
VOLKSWAGEN 31 37
FIAT 28 36
RENAULT 23 24
OPEL 21 23
PEUGEOT 17 27
HYUNDAI 16 6
CITROËN / MERCEDES 13/13 12/10
AUDI / FORD 12/12 11/11
BMW 10 11

Zdroj: Aktuality.sk

Zlodejov väčšinou lákajú vonkajšie parkoviská a krádeže prebiehajú vyslovene v sekundách. Aby sa majitelia áut nestávali obeťami, snažia sa v súčasnosti zabezpečiť vozidlá proti krádežiam rôznymi spôsobmi. Samozrejmosťou je továrenské, elektronické či mechanické zabezpečenie, prípadne alarm. Skúsení autičkári si však vedia s podobnými zabezpečeniami poradiť veľmi rýchlo.

Najväčšou istotou je dnes dodatočné zabezpečenie vozidla spoľahlivým autoalarmom, ktorý dokáže zlodejov účinne odstrašiť a zabrániť krádeži. Pri samotnom výbere zabezpečenia určite zaváži jednoduchosť a funkčnosť používania. Jednou z možností je najmodernejší systém Pandora, ktorý ponúka technológie s pokročilým šifrovaním a viacprvkovou ochranou. Pandora Alarm poteší majiteľa tiež nulovými poplatkami za službu a viacerými doplnkovými funkciami, s ktorými si Vaše auto užijete ešte viac. Tou najobľúbenejšou je jednoznačne diaľkový štart, vďaka ktorému si auto nielen pripravíte na jazdu, ale taktiež vykúrite alebo vychladíte pomocou palubnej klimatizácie. Okrem pokojného spánku tak s Pandorou získate napríklad pár minút navyše, ktoré by ste bežne strávili škrabaním námrazy z okien.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Pripravíme Vám nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping